Tanie żarówki LED w Lidlu

Mój ostatni wpis o żarówkach LED zakończył się stwierdzeniem, że niestety ich cena jest na razie absolutnie kosmiczna i nie mam zamiaru ich kupować. Ale zapowiadałem też, że trzeba trochę poczekać i pojawią się żarówki LED w rozsądnych cenach. No i doczekałem się :)W ręce wpadła mi gazetka reklamowa z Lidla, a w niej oferta żarówek LED w bardzo rozsądnej cenie: 19,99 zł. W poprzednim wpisie o LED-ach w lutym pisałem o żarówkach w cenie 35 zł. Oznacza to, że cena spadła blisko o połowę. Co ciekawe, w Lidlu są oferowane cztery wzory żarówek, dostępne są zarówno wersje do użycia w oprawach jak do halogenów (dwa małe bolce) jak i gwintowane (do zwykłych oprawek). Producentem jest kompletnie nieznana mi firma Livarno Lux. Deklaruje ona, że żarówka wytrzyma 30 tys. h pracy.

Mam zamiar zmierzyć oprawkę w łazience i jeżeli okaże się, że mieszczą się w niej LED-y, to nad lustrem fundnę sobie takie dwie żaróweczki zamiast 2 x 40 W. Co prawda w tym miejscu nie korzystam ze światła bardzo intensywnie, ale potraktuję to trochę bardziej jak eksperyment – zobaczymy jak sprawuje się ta technologia.

6 myśli nt. „Tanie żarówki LED w Lidlu

 1. radxcell

  Jestem ciekawy wyniku eksperymentu. Moje prywatne doświadczenia ze świetlówkami nie potwierdzają teorii jakoby miały one wytrzymywać 10 tysięcy godzin – kuchenną świetlówkę (ring) wymieniałem 2 razy w ciągu dwóch lat. Ciekawe co z LEDami.

  Zwróciłbym uwagę na kolor. Podobno LEDy w cyklu życia zmieniają odcień, co jest widoczne po kilkuset godzinach. Proponuję Ci kupić trzy i za kilka miesięcy podmienić jedną na nową – bardzo jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń.

  1. Oszczedzaj.info

   Potwierdzam teorię, że ringi nie są super wytrzymałe: miałem takie coś w łazience. Starter był najsłabszym elementem tej imprezy. Zdecydowanie biją je na głowę markowe żarówki kompaktowe. Muszą być jednak zainstalowane w lampie z dobrym przepływem powietrza – zamykane oprawy im nie służą.

   Zobaczę co się będzie działo z kolorem – kupić dwie i wkręcę na początku tylko jedną, zobaczymy co się będzie działo :)

 2. master

  dioda LED to jedno a jej zasilanie to drugie!!! źle wykonane zasilanie do diody LED skróci jej żywotność, jak również samo padnie, chodzi tu o driver do LED, jeżeli jest zrobiony z kiepskich komponentów to sam się spali, mimo że na diody nie będzie jeszcze pora i mogłyby dużo dłużej poświecic

 3. Pingback: Podsumowanie maja | Oszczedzaj.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>