Tanie ubezpieczenia – jak je znaleźć

Na polskim rynku pojawiła się  porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, która ma porównywać oferty towarzystw. O tym, że Polacy szukają tańszych ubezpieczeń świadczy sukces mUbezpieczeń, oferowane przez mBank.O tym, że oferta ubezpieczycieli bardzo się różni przekonuje się osobiście co roku, gdy kupuję ubezpieczenie samochodu. Różnice między poszczególnymi ubezpieczycielami sięgają 100-150%! Mówimy o kwotach liczonych w tysiącach złotych, więc warto poświęcić czas na poszukanie najlepszej oferty. Wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z usług mBanku, który zaproponował ofertę kilku towarzystw. Ubezpieczenie można też rozłożyć na comiesięczne raty.

Porównywarki ubezpieczeniowe są od kilku już lat bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2008 roku w ten sposób sprzedano 60% nowych polis samochodowych. Obecnie klienci mogą porównać ofertę HDI, PTU, Benefią, Compensą oraz InterRisku pod adresem www.rankomat.pl. Do końca roku w ofercie ma się znaleźć 12 towarzystw.

Z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że warto zajrzeć do mBanku, na porównywarkę rankomat.pl, ale także na strony innych ubezpieczycieli, zwłaszcza tych typu „direct” (sprzedaż bezpośrednia przez telefon lub internet, np.: Link4, czy Commercial Union Direct). Oznacza to, że trzeba będzie przesiedzieć kilka godzin klikając w różne strony, ale pieniądze, które można dzięki temu zaoszczędzić są warte tego czasu.

Źródło: http://hotmoney.pl

3 myśli nt. „Tanie ubezpieczenia – jak je znaleźć

  1. admin

    Owszem, ale to zależy w jakiej kategorii wiekowej jesteś. Dla mnie Link4, który ogólnie jest dość tani dał ofertę 1,5 razy droższą od tego co mam (chyba Vienna Group). Po prostu trzeba sprawdzać.

  2. AC

    Zgadza się ze mbank ma dobrą ofertę.Warto jednak się rozejrzeć u innych ubezpieczycieli ponieważ ja znalazłem ubezpieczenie jeszcze taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>