T-Mobile zmieniło zasady usługi Bonus Tak Tak – na gorsze!

W kontaktach z firmami trzeba być jak bulterier, jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”. Ostatnio boleśnie o tym się przekonałem i oczywiście trochę mnie to kosztowało.Historia jest prosta: mam telefon w T-Mobile Na Kartę, czyli dawnym Era Tak Tak. Przez lata trzymałem się tej usługi, bo po pierwsze unikam abonamentu, a po drugie Era (a później T-Mobile) oferowała fajną usługę – Bonus Tak Tak. Kosztuje to cudo 1,22 zł miesięcznie i za każde dwie minuty połączeń przychodzących spoza sieci, na moje konto trafia jedna minuta do wykorzystania wewnątrz sieci lub na telefony stacjonarne. Odbieram sporo połączeń, więc w porywach potrafiłem zgarnąć nawet ponad 2 h rozmów miesięcznie. Good deal.

Usługa miała jeszcze jedną zaletę – uzbierana minuta rozmowy była wymienna na 4 SMS-y. W przypadku uzbierania 120 minut – miałem 480 SMS-ów. Żyć nie umierać.

Obecnie mam dosyć T-Mobile, które cały czas spamuje mnie debilnymi SMS-ami reklamowymi i traktuje jak debila („Nie wiesz co u Twoich znajomych? Wyślij do nich SMS. To takie proste!”) i miałem się już wkrótce przenieść do Virgin Mobile. Ponieważ czeka mnie wkrótce większa wysyłka SMS, postanowiłem wstrzymać się z przenosinami i skonsumować moją gigantyczną ilość minut wymiennych na SMS-y. Zamiast przenieść numer, doładowałem konto jeszcze niewielką kwotą.

I tu nastąpił zonk: po zalogowaniu się do systemu billingowego odkryłem, że płacę za każdego SMS-a. Bonus Tak Tak ma zmienione zasady – minuty nie są już wymienne na wiadomości tekstowe.

W efekcie T-Mobile zarobił parę złotych, ale straci klienta, który był w tej sieci 14 lat(!). Numer z tą usługą potwierdził tylko słuszność mojej decyzji, że czas się zwijać.

Morał jest jeszcze jeden: jeżeli macie jakąś usługę (abonament w telefonie, konto w banku, pakiet od dostawcy internetu czy telewizji) co jakiś czas sprawdzajcie, czy właśnie nie zmieniły się zasady gry i ktoś Was nie robi w jajo.

Jedna myśl nt. „T-Mobile zmieniło zasady usługi Bonus Tak Tak – na gorsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>