Rób szybko zakupy, a zaoszczędzisz

W jaskini konsumpcjonizmu, w której zakupy są spobobem spędzania czasu, patriotycznym obowiązkiem, podstawą gospodarki i jedynym pomysłem na walkę z recesją, czyli za wielką wodą ktoś pomyślał, że można by kupić mniej!

Tę szokującą i godzącą w podstawę interesów państwa tezę postawiono na łamach „The New York Times” . Autorka tekstu twierdzi, że żeby zaoszczędzić trzeba robić zakupy szybko i kupować tylko produkty wcześniej zanotowane na kartce.

Rada jest bardzo rozsądna: supermarkety i hipermakety płacą grube pieniądzy merchandiserom za to, żeby wnętrze sklepu i sposób ułożenia towarów zachęcało do jak największych zakupów. Wpadając do sklepu z listą zakupów i przelatując przez półki w ekspresowym tempie zwiększamy szansę na niekupowanie rzeczy potrzebnych inaczej.

Źródło: http://hotmoney.pl

4 myśli nt. „Rób szybko zakupy, a zaoszczędzisz

  1. zulus

    Nieprawda, się nie zgadzam! Oszczędzanie z kobietą w depresji jest banalnie proste – nie kupuje nawet tego, co jest potrzebne. Podobny efekt można osiągnąć z kobietą mocno zapracowaną! :P

  2. Loknath

    Kredyt odnawialny to fajna srpawa, pieniądze mamy zawsze pod ręką, jednak tą wersję kredytu polecałbym raczej osobom bardziej zdyscyplinowanym finansowo w przeciwnym wypadku ciągle będziemy na minusie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>