Podsumowanie roku 2012

Przed chwilą zaczęliśmy 2013 rok, więc tradycyjnie podsumujmy ten, który już odchodzi. Oczywiście podsumowanie będzie dotyczyło bloga Oszczedzaj.info.Blog Oszczedzaj.info został założony w styczniu 2009 roku, tak więc podsumowanie mijającego roku kalendarzowego, jest też podsumowaniem roku istnienia bloga. Szczerze mówiąc, dopiero w takich momentach zauważa się jak szybko mija czas. To już cztery lata blogowania!

W roku 2012 znów byłem bardzo zapracowany, do odbiło się na aktywności na blogu – powstało tylko pięć postów, co oznacza, że aktywowałem się średnio raz na dwa miesiące.

Mimo że nie piszę zbyt często, prezentowane treści są cały czas interesujące dla internautów. W 2012 roku blog odnotował 31 tys. odwiedzin, podczas których wygenerowano 55,5 tys. odsłon. Oznacza to delikatny wzrost w stosunku do 2011 roku.

Jak zwykle najwięcej ruchu na bloga Oszczedzaj.info skierowała wyszukiwarka Google. Oto lista słów kluczowych, które wygenerowały najwięcej odwiedzin na blogu:

1.    tanie jedzenie
2.    livarno lux
3.    livarno
4.    blog o oszczędzaniu
5.    jak oszczędzać pieniądze

Okazuje się, że ta lista jest bardzo podobna do listy słów kluczowych z 2011 roku. Co ciekawe, po przeprowadzce prawie w cały domu mam żarówki LED i jak na razie mam bardzo pozytywne wrażenia. Podzielę się nimi w oddzielnym wpisie.

I na zakończenie podaję listę pięciu najczęściej czytanych w 2012 roku wpisów:

1. Ile prądu zużywają urządzenia AGD i RTV?
2. Jak się sprawują żarówki LED marki Livarno Lux z Lidla
3. Tag: tanie jedzenie
4. Panele słoneczne na balkonie i żarówki LED w mieszkaniu
5. 3 powody, dla których telefon komórkowy na kartę jest lepszy niż na abonament

I tyle podsumowania. Mam nadzieję, że w 2013 roku uda mi się pisać częściej niż raz na dwa miesiące. Wszystkim Czytelnikom Oszczedzaj.info życzę, żeby wieszczona na ten rok przez ekonomistów zawierucha gospodarcza, dotknęła ich w jak najmniejszym stopniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>