Podsumowanie roku 2011 na blogu Oszczedzaj.info

Ani się obejrzałem, a minął kolejny rok Oszczedzaj.info. Dokładniej mówiąc minął trzeci rok mojego nie zawsze regularnego blogowania. Oto krótkie podsumowanie.

W roku 2011 pisałem niestety bardzo mało: zaledwie siedem postów. Powody były natury czysto prywatnej: zmiana pracy, zakup i wykańczanie mieszkania, spowodowały, że prowadzenie bloga Oszczedzaj.info spadało gdzieś na dalszy plan.

Mimo że nie pojawiło się zbyt dużo nowej treści, to internauci i tak odwiedzali bloga. W roku 2011 na Oszczedzaj.info zajrzało blisko 25 tys. internautów, którzy wygenerowali prawie 50 tys. odsłon. Jak na niezbyt regularnie aktualizowanego bloga to niezły wynik, chociaż widać spadek w stosunku do roku 2010, kiedy wizyt było 65 tys., a odsłon 92 tys. Chociaż rok 2011 był rokiem spadkowym, to i tak bloga odwiedziło więcej internautów niż w 2009 roku.

Nie jest zaskoczeniem, że dużą zasługę w ściąganiu ruchu na bloga ma jego niezła pozycja w Google. Oto lista najczęściej wyszukiwanych fraz, które kierowały internautów na bloga Oszczedzaj.info.

1. tanie jedzenie

2. żarówki livarno lux

3. oszczędzanie blog

4. system start&stop

5. tanie żarówki led

Dzięki Google Analytics wiem co najbardziej interesuje Czytelników bloga i będę starał się rozwinąć te tematy. Jak widać przede wszystkim muszę zająć się tanimi przepisami na dobre jedzenie :) Nie ukrywam, że koszty żywności stanowią bardzo dużą pozycję w moim domowym budżecie, warto więc szukać metod obniżenia kosztów.

Najczęściej czytane posty w 2011 roku to:

1. Jak się sprawują żarówki LED marki Livarno Lux z Lidla

2. Ile prądu zużywają urządzenia AGD i RTV

3. Tanie żarówki LED w Lidlu

4. Panele słoneczne na balkonie i żarówki LED w mieszkaniu

5. 3 powody, dla których telefon komórkowy jest lepszy niż na abonament

W 2011 roku wchodzę z optymizmem i nadzieją, że uda i się odbudować utraconą ostatnio pozycje i rozwinąć bloga, czego sobie i Czytelnikom życzę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>