Podsumowanie roku 2010

Mamy już nowy, 2011 rok, więc pora na podsumowanie roku 2010 na blogu Oszczedzaj.info.Rok 2010 był okresem dość intensywnego rozwoju bloga. W tym roku Oszczedzaj.info odwiedziło 65 tys. użytkowników, którzy wygenerowali 92 tys. odsłon. Oznacza to, że średnio co miesiąc zagląda tu 5,4 tys. użytkowników, którzy generują 7,6 tys. odsłon. Nie jest to może imponująca liczba, ale oznacza to blisko pięciokrotny wzrost liczby użytkowników i prawie czterokrotny wzrost liczby odsłon w porównaniu z rokiem 2009.

Oto trzy najchętniej czytane wpisy w 2010 roku:

1. Jak drogie są kanapki kupowane w pracy – absolutny hit, który odsłoniono 29,5 tys. razy. Porównanie koszt przygotowania kanapek w domu i w pracy budziło duże emocje, bo pod wpisem znalazły się 74 komentarze internautów. Jak widać, to właśnie ten wpis jest odpowiedzialny za ogromną część ruchu w 2010 roku. Konkretnie: tzw. „Wykop effect”, czyli wrzucony przeze mnie na Wykop artykuł bardzo zainteresował społeczność tego portalu. Niestety, jest to grupa bardzo nielojalna i po kilkudniowym szaleństwie, statystyki wróciły do poprzedniego stanu. Mam nadzieję, że w 2011 roku uda mi się popełnić więcej takich hitów :)

2. Na jaki samochód mnie stać - marcowy wpis z rozważaniami na temat kosztów napraw samochodów, kosztami paliwa, etc. I znowu hit Wykopu: 23 tys. odsłon oraz 36 komentarzy. Ze względu na popularność tego wpisu temat kontynuowałem we wpisie o kosztach napraw samochodów, jednak nie cieszył się on tak wielką popularnością.

3. Ile prądu zużywają urządzenia AGD i RTV – okazuje się, że Internauci przed kupieniem urządzenia chcą dowiedzieć się ile będzie zużywać prądu. Efekt: 1 tys. odsłon i 12 komentarzy.

Czy udało mi się zrealizować wszystkie cele stawiane na 2010 rok? Zdecydowanie nie. Napisałem tylko 29 wpisów, czyli mniej niż trzy wpisy miesięcznie. Powodów opieszałości był dużo – zmiana pracy, zmiana stanu cywilnego, wprowadzka Żony. Blog Oszczedzaj.info to miłe hobby, któremu poświęcam czas, gdy zapanuję nad najważniejszymi rzeczami. W 2011 roku będzie równie ciężko, bo czeka nas przeprowadzka, ale postaram podzielić się z Czytelnikami  ciekawostkami dotyczącymi oszczędności przy wykańczaniu mieszkania.

Powodzenia w roku 2011!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>