Podsumowanie roku 2009

Blog Oszczedzaj.info rozpoczął swoją aktywną obecność w Sieci z początkiem 2009 roku. Niedawno minął więc rok działalności. Pora na małe podsumowanie i ujawnienie planów na przyszłość.

Rok 2009

Wpis inaugurujący blog na temat oszczędzania pojawił się 4. stycznia 2009 roku. Łatwo policzyć, że kilka dni temu Oszczedzaj.info miało swoje pierwsze urodziny. Przez ten czas udało mi się opublikować 44 wpisy, co daje średnio ok. 3,5 wpisu miesięcznie. Ani dużo, ani mało. Czytelnicy napisali 142 komentarze, ilości spamu, który musiałem odrzucić nawet nie liczę.

W roku 2009 miesięcznie bloga odwiedzało średnio 1100 osób, które generowały 2200 odsłon. Jak na razie Onetu nie przebiję ;)

Rok 2010

Jak zapewne zauważyliście w zeszłym roku zdarzały mi się dość częste przestoje w pisaniu bloga i długie okresy milczenia. Miało to związek z nieustabilizowaną sytuacją zawodową. Ponieważ wiele się w tym zakresie poprawiło w bieżącym roku mam zamiar pisać częściej, a przede wszystkim regularniej.

Oto plany na bieżący rok:

– poszerzenie tematyki i zwiększenie ilości wpisów,

– zaistnienie bloga w innych mediach (mam już pewne pomysły),

– monetyzacja (czyli wprowadzenie reklam na blogu),

– pisanie artykułów opartych na wiedzy ekspertów.

Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom uda mi się co najmniej dwukrotnie zwiększyć ruch na witrynie. Czy to możliwe? Sądzę, że tak.

Oczywiście zapraszam Czytelników do współtworzenia bloga: jeżeli jakieś tematy uważacie za istotne, albo macie pomysły, którymi chcecie podzielić się z innymi internautami, to piszcie komentarze lub e-maile bezpośrednio do mnie.

W roku 2010, który już się zaczął życzę Czytelnikom oraz sobie realizacji planów i marzeń :)

3 myśli nt. „Podsumowanie roku 2009

 1. Michał

  Poproszę o artykuł z wyliczeniami, czy jak ktoś jeździ głównie po mieście to bardziej mu się opłaca kupić na kilka lat samochód osobowy z silnikiem benzynowym czy dieselem :)

  Dodatkowo poproszę o wyliczenie, dlaczego taniej jeść obiady w domu niż catering ;P

  I jeszcze czy lepiej kupić abonament czy dzwonić z komórki na kartę :)

  Mogę tak długo…

 2. admin

  Do tematu Diesla przymierzam się od dłuższego czasu, ale nie ukrywam, że szalejące co kilka tygodni ceny paliw nie ułatwiają zadania. Ale oczywiście zaatakuje temat. Z tego co się orientuje, to najtaniej jeździ się na gazie CNG, troszeczkę drożej na LPG, a Diesel z benzyną są obecnie bardzo porównywalne.

  Komórki, obiady – wszystko będzie. Nasz klient, nasz Pan :)

 3. Marcin

  Musiał byś zainwestować w reklamę aby zwiększyć oglądalność to trochę złoty kosztuje. Bo sam nie wiem jak tu trafiłem ale nie żałuję. Masz podobną sytuację do mnie (trochę lepszą finansowo, ale to przez moją głupotę). Żałuję, że nie trafiłem na takie blogi kilka lat temu. Miał bym dziś maksymalnie 60-80 tys zł!! A tak jest marne 20k. Jak o tym myślę to mnie krew zalewa, depresja dopada i spać nie mogę. Powinieneś uderzyć z reklamą do graczy. Oni (czyli tacy jak Ja) wydają po 200zł na grę nawet kilka razy w miesiącu i tym żyją mając zero oszczędności. Chciałbym też założyć bloga i zbierać nawet niewielki ale pasywny dochód jak Ty. Dołożyć do tego Allegro, i pasywny dochód z odsetek i rzucić niepewną pracę za 1080 netto. Życzę powodzenia Tobie i Sobie. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>