Podstępna promocja jogurtów

Ostatnio w Carrefourze znalazłem promocję jogurtu Fantasia, która zdecydowanie nie była tak promocyjna jak głosił napis.A więc po kolei: zwykła Fantasia kosztowała 1,45 zł. W tej samej lodówce parę półek niżej leżał trójpak tych samych jogurtów, na których napis dumnie głosił: „Kup trzy, jeden jogurt jest o 50% taniej”. Z matematyki na poziomie podstawówki wynika, że 1,45 + 1,45 + (50% x 1,45) =  3,72 zł. Tyle powinno kosztować opakowanie trzech jogurtów, gdyby promocja była prawdziwa.

Tymczasem cena naklejona na półkę informowała, że trójpak jogurtów kosztuje… 4,20 zł!!! Czyli miałem okazję oszczędzić jakieś 30 gr. w stosunku o jogurtów kupionych oddzielnie. Tak więc z powodu próby podstępnego wyłudzenia pieniędzy na mojej biednej osobie odstąpiłem od zakupu jogurtu Fantasia i kupiłem coś tańszego. Chytry dwa razy traci.

A was namawiam do niespieszenia się na zakupach. Zatrzymujcie się na pół minuty przed półką i zastanówcie się, czy oferta, z której chcecie skorzystać jest naprawdę atrakcyjna. Jeżeli macie problem z obliczeniami wrzućcie do kieszeni mały kalkulator, albo korzystajcie z tego w komórce. Jeżeli przy dużych zakupach hipermarketowi uda się na takich promocyjnych sztuczkach wyrwać z waszej kieszeni 5 x 1 zł, to właśnie oddaliście im za darmo prawie litr paliwa.

Źródło: Oszczedzaj.info

Czytaj też:

Oszczędzamy na zakupach spożywczych

5 myśli nt. „Podstępna promocja jogurtów

  1. SVI

    Osobiście zawsze przeliczam cenowo produkty w supermarkecie i uważam, że świadomość cen i rozpoznawanie prawdziwych promocji to bardzo przydatna cecha.
    PS. Paliwo jeszcze nie jest aż tak drogie i za 5 zł dostaniemy ponad litr paliwa ;)

  2. Axyt

    Jedynym produktem, który kupiony w tzw wielopaku wychodzi taniej jest piwo (aczkolwiek raz spotkałem Tyskie co to w ośmiopaku było jednak droższe niż pojedynczo). Większość widywanych przeze mnie produktów w marketach w tzw wielopakach wychodzi niestety drożej.

  3. Miron

    zgadzam sie ps
    1,45 x 2,5 = 3,625 czyli w przybliżeniu 3,63 zł
    chyba tobie też noszenie kalkulatorka sie przyda :P

  4. klara

    cena sugerowana przez producenta jogurtu Fantasia to 1,79 zł za opakowanie pojedyńcze, natomiast za trójpack 4,47 więc weź kalkulator, policz i nie rób sensacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>