Minął miesiąc…

Mija miesiąc od założenia przeze mnie bloga www.oszczedzaj.info. Czas na małe podsumowanie pierwszego miesiąca w sieci.

1. Niewątpliwym sukcesem jest odpalenie WordPressa i jego japońska (czyli jako-taka) konfiguracja. Nie jestem informatykiem, więc wszelkiego tego typu działania stanowią dla mnie wyzwanie i dużą radość, gdy coś przypadkiem zadziała.

2. Google Analytics informuje: 340 odwiedzin, 240 unikalnych użytkowników. Mało? Owszem, Onetu nie wyprzedziłem, ale jak na pierwszy miesiąc istnienia miejsca w sieci, którego promocja ograniczyła się tylko do ogłoszenia jego adresu na statusie Gadu-Gadu, wynik uważam za dobry.  W kolejnych miesiącach będę rozkręcał promocję bloga. Kwadrans temu wysłałem maila z informacją o blogu do wszystkich bliższych i dalszych znajomych, zobaczymy jak to się odbije na wynikach oglądalności.

3. Mimo pracy udało mi się popełnić osiem wpisów, co oznacza, że co trzy dni na blogu pojawiał się jakiś post. Pracę już z okazji kryzysu straciłem, teraz będę trzaskał posty jak karabin maszynowy :)

4. Google zaindeksował 68 podstron z mojej domeny, co jest dobrym zaczątkiem do porządnego wypozycjonowania witryny.

Tyle sukcesów. A jakie wyzwania przede mną?

1. Dalsze walki informatyczne, czyli optymalizacja kodu pod wyszukiwarki, ogarnięcie widżeta od RSS-ów (może ktoś się na tym zna? pomocy, feedburner rzuca mi kłody pod nogi) i dalszy rozwój projektu.

2. Obudowanie strony reklamami – na razie nie zadbałem o stronę finansową przedsięwzięcia. W pierwszym miesiącu bardziej zależało mi na sprawnym uruchomieniu witryny i stworzeniu jakiejś treści. Na zarobek jeszcze przyjdzie czas. Tak czy inaczej, wkrótce pojawi się reklamy z Google’a.

I tyle. A jakie są Twoje przemyślenia po lekturze przez pierwszy miesiąc? Może czegoś jest za dużo, a czegoś za mało? Może interesują Cię jakieś tematy? Napisz o tym w komentarzach, lub prześlij maila.

9 myśli nt. „Minął miesiąc…

 1. Ariel

  ofc sluze pomoca w zakresie moich mozliowsci – kontakt wiesz jak i gdzie
  Pozdrawiam i zycze sukcesow w rozwijaniu bloga

 2. MichaU

  Pomysł całkiem ok, wszystko zależy od realizacji. Raz na czas na pewno tu zajrzę. Powodzenia zatem.

 3. jk1980

  Fajny pomysł, będę tutaj regularnie zaglądał, co do reklam to polecam jedynie Google Adsense inne tylko zaśmiecą bloga czyniąc go nieczytelnym. Co do tematów, to może coś o żarówkach LED ?

 4. admin

  Autor bloga cieszy się z wiary, jaką w nim pokładacie. Vox populi, vox Dei – będzie o żarówkach LED.

  Co do reklamy – oprócz AdSense’a mam zamiar użyć jeszcze jakiegoś programu partnerskiego, ale tylko jednego, żeby nie robić migającej pstrokacizny.

 5. admin

  Dziękuję za słowa poparcia, posty się pojawiają z zadziwiającą wręcz regularnością – nie trzeba czekać dłużej niż 3-4 dni :)

 6. Pingback: Spóźnione podsumowanie lutego | Oszczedzaj.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>