Komórki na kartę coraz tańsze

Miłe wiadomości płyną z rynku telefonów komórkowych na kartę (pre-paid). Możemy dzwonić coraz taniej, bo konkurencja się zaostrza.Zamieszanie na rynku rozpoczął parę miesięcy temu Play, wprowadzając ofertę Play Fresh z atrakcyjną stawką 29 gr. za min.do wszystkich sieci.  Muszę ze smutkiem stwierdzić, że moja taryfa biznesowa w Erze (wcale nie najniższa) wypada bardzo marnie przy tej ofercie.

Wielka Trójka, czyli Orange, Plus i Era odpowiedzieli dodatkowymi pakietami, na przykład w Erze można zapłacić 29 gr. za godzinę rozmowy, ale wewnątrz sieci. Play Fresh postanowiła przebić sieć tuBiedronka, należąca do sklepów Biedronka. W tej sieci minuta kosztuje jeszcze mniej, bo 25 gr./min. Jedynie dzwoniąc do Play użytkownicy tuBiedronki zapłacą 68 gr./min. Zanim jednak pobiegniesz po starter weź pod uwagę, że tuBiedronka pobiera opłatę co 15 sekund za 1/4 stawki, a Play Fresh rozlicza się sekundowo.

Co się bardziej opłaca? Według mnie oferty są mocno porównywalne – Play Fresh bardziej opłaci się osobom, które wykonują sporo krótkich połączeń, tuBiedronka opłaci się tym, którzy wolą dłuższe pogaduchy – na minucie oszczędza 4 gr. względem Play Fresh. I pamiętajmy o ważności konta – tutaj Play Fresh jest abolutnie bezkonkurencyjny – wystarczy 5 zł, żeby przedłużyć ważność konta o okrągły rok.

Źródło: http://media2.pl

Jedna myśl nt. „Komórki na kartę coraz tańsze

  1. Grzesiek

    Nie tylko w pre-paidach się dzieje. Są też nowe oferty biznesowe które coraz bardziej są pod klienta robione, chociażby w Orange pakiety minut które chyba nigdy nie były tak duże. Konkurencja też nie śpi więc wszyscy użytkownicy komórek cieszmy się ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>