Jak zaoszczędzić na racie kredytu hipotecznego?

„Gazeta Prawna” pokusiła się o ciekawe wyliczenie: zmieniając termin spłaty kredytu denominowanego we frankach można zaoszczędzić rocznie blisko tysiąc złoych. Warto się temu przyjrzeć!„GP” sprawdziła jakie są różnice w wysokości rat spłacanych przez Polaków we frankach, gdy są one płacone w połowie miesiąca i na koniec miesiąca.

Okazuje się, że osoby spłacające raty 300-tysięcznego kredytu na 30 lat na koniec miesiąca, od września 2008 roku, zapłaciły prawie 450 zł więcej niż te płacące zobowiązania w połowie miesiąca. Wniosek „GP” wyciąga jednoznaczny – kto płaci w okolicach 30, 31, czy 1 powinien przełoży płatność raty.

Dlaczego płacąc na końcu lub na początku miesiąca płacimy więcej? P0nieważ w tym okresie frank jest najdroższy, a wynika to z opcji walutowych, które wygasają właśnie w tych dniach. Firmy kupują wtedy waluty aby spłacić opcje i kurs idzie do góry.

Warto dowiedzieć się o możliwość przesunięcia terminu spłaty kredytu na połowę miesiąca.

Źródło: http://hotmoney.pl

2 myśli nt. „Jak zaoszczędzić na racie kredytu hipotecznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>