Jak tanio i smacznie zjeść?

Kiedyś McDonald’s był dla Polaków symbolem zachodniego luksusu, dzisiaj już spowszedniał i stał się miejscem niezbyt wyszukanym. Na pewno nie jest jednak miejscem, gdzie jedzenie można nazwać „smacznym”. Są jednak miejsca, w których można zjeść taniej i smaczniej niż w McDonaldzie. Gdzie?

Pewnie większość Czytelników pomyślała już o barach mlecznych, które uzyskały nieśmiertelność dzięki filmom Stanisława Barei. Owszem, to jest fajne miejsce na tani posiłek, ale…

 • jeżeli miasto nie jest ośrodkiem akademickim, to bar mleczny może okazać się po prostu miejscem zbierania się osób co najmniej antypatycznych
 • ogólnie jest smacznie, ale niektóre potrawy są słabszej jakości.

Tymczasem niewiele osób wie, ale w miastach można zjeść w cenach podobnych do tych z barów mlecznych, w o wiele lepszych lokalach i to nawet smaczniej. Otóż trzeba odwiedzić… ratusz! W urzędach miasta (a w Warszawie w urzędach dzielnicowych) są eleganckie bary (chyba tak należy je określić).

Dzisiaj miałem okazję spożyć w jednym z nich gigantyczny talerz pysznej grzybowej zupy za 3,50 zł! Za 10-12 zł można zjeść dwudaniowy obiad. Wszystkie potrawy są naprawdę pyszne i aż chce się je jeść. Szklanka kompociku kosztuje 1 zł! Ponieważ te rozkosze gastronomiczne są serwowane w poważnych urzędach, to i klientela zdecydowanie lepsza niż w barach mlecznych.

A czy w Twoim urzędzie miasta można tanio i dobrze zjeść? Piszcie w komentarzach!

9 myśli nt. „Jak tanio i smacznie zjeść?

 1. jk1980

  hmmm, ale jedzenie w MacDonaldach jest „smaczne” tylko nie za bardzo zdrowe :-)

  W Łodzi, jest kilka miejsc, może „bar mleczny” czy „jadłodajnia” to dla nich nie właściwa nazwa i kojarzy się trochę pejoratywnie, a z kolei „restauracja” to określenie na wyrost, ale można w nich zjeść porządny dwu daniowy obiad z kompocikiem za 11pln :-)

 2. admin

  O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie jedzenie z McDonalda nie znajduje się w kategorii „smaczne”, ale „jadalne” – dzięki standaryzacji wiem, że posiłek nie będzie moim ostatnim, ale nie odczuwam specjalnej przyjemności jedząc tam.

 3. Ryszard Szopa

  W barach mlecznych jedzenie jest tak naprawdę drogie, przynajmniej w stosunku do jakości serwowanych potraw (i nie mam tu na myśli smaku, ale bardziej wartości odżywcze). Na pierwszym roku studiów zdarzało mi się częściej korzystać z gościnności Karalucha i Familijnego i nie przyszło mi długo czekać na skutki: ogólne osłabienie i ciągłe przeziębienia.

  Jeśli chodzi o tanie i smaczne jedzenie w Warszawie, mam dobre doświadczenie z kantynami w biurowcach. Dobrze dają jeść w budynku Microsoftu (koło ronda Dudajewa), w kompleksie biurowym przy Olimpijskiej (tam są aż dwie jadłodajnie) i w budynku Nestle przy Szturmowej. Ceny takie jak w kantynach urzędniczych.

 4. Praca za granica

  Jak chcesz tanio i smacznie zjeść, to stołuj się w domu :-)
  Jestem uprzedzony do jedzenia w barach czy restauracjach. Jak już idę do pizzerii do zazwyczaj wybieram pizze bez dodatków – nie z oszczędności, ale z doświadczenia, że wszelkie dodatki do pizzy to pozostałości z talerzy ostatnich klientów.
  Nie muszę Wam też przypominać historię z wspomnianym McWymiotem, gdzie w jednym z dań sanepid wykrył kilka rodzajów spermy.

 5. tomkapi

  W Cieszynie jest taki właśnie bar jak opisano w tekście,w urzędzie miejskim. Ceny za dwa dania obiadowe (w jadłospisie na dany dzień) 8-9 zł, jeżeli sam sobie komponujesz obiad to jakieś 10-12 zł. A pychotka że palce lizać.

 6. pozi0mka

  W urzedzie miasta POZNAŃ na Placu Kolegiackim jest właśnie taki bar, tanio, szybko i bardzo smacznie! Byłam tam na praktykach i lubiłam tam baardzo zaglądać tj większość moich współpracowników. Do tego jest tam stworzony świetny klimat, polecam nawet parą!

 7. Pingback: Jak drogie są kanapki kupowane w pracy? | Oszczedzaj.info

 8. Kivvi

  w wawce na rogu puławskiej i olkuskiej można tanio i fajnie zjeść w al arabi, duży kebab z baraniną za 10zł, polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>