Ile prądu pobiera konsola do gier?

Czy zastanawialście się kiedyś ile prądu trzeba zużyć, żeby sobie pograć na konsoli? Czy między różnymi modelami istnieją duże różnice w poborze prądu? Niemcy pokusili się o analizę.Pod lupę trafiły najpopularniejsze konsole, czyli: Wii, Xbox 360 i Playstation 3. Co się okazało?

PS3 potrzebuje 200,3 watów. Konkurent ze stajni Microsoftu, Xblox 360 nieco mniej – 183. Natomiast Wii jedynie 18.2! Oznacza to, że platforma Nintendo zużywa 10 razy mniej prądu niż jej konkurent z Microsoftu, i aż 11 razy mniej od Playstation 3.

Zakładając, że gracz korzysta ze swojego sprzętu 10 godzin tygodniowo, w Niemczech musiałby zapłacić za rok korzystania z Xboxa i Playstation ok. 20 euro, natomiast za Wii jedynie 2 euro. W Polsce cena ta wynosiłaby odpowiednio 20 złotych i 2 złote. Oczywiście nie uwzględnia to kosztu prądu pobieranego przez telewizory, który z reguły jest wysoki.

Źródło: http://onet.pl

P.S.  Przepraszam za czerwcowy przestój w blogowaniu, jak zwykle bywa wciągnęły mnie inne zobowiązania. Obiecuję poprawę i publikację przynajmniej kliku postów do końca miesiąca.

2 myśli nt. „Ile prądu pobiera konsola do gier?

  1. Marcin

    Ja mam coś za duże rachunki za prąd. Muszę zdobyć jakiś miernik bo wydaje mi się, że telewizor 29″ CRT do konsoli albo zasilacz od kompa jest tu główną przyczyną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>