Hybrydowy Mercedes z… dieslem

Mercedes postanowił połączyć silnik Diesla z silnikiem elektrycznym. Taka nietypowa jednostka napędowa ma trafić do klasy E.

Mercedes szykuje hybrydową wersję klasy E, w której silnik elektryczny ma współpracować z Dieslem. Do napędu samochodu posłuży silnik z modelu 250 CDI o pojemności 2,2 l. Wspomagał go będzie silnik elektryczny z najnowszej S 400 Hybrid pracujący z bateriami litowo-jonowymi.

Klasa E w wersji hybrydowej ma spalać średnio ok. 4,2 litra oleju napędowego, co jest wynikiem rewelacyjnym. Pamiętajmy, że mówimy o luksusowej, bogato wyposażonej limuzynie, która waży 1,7 tony.

Według mnie to bardzo ciekawa informacja: jak dotąd było niewiele prób łączenia w hybrydach silników elektrycznych z jednostkami Diesla. Takie eksperymenty prowadziła m.in. firma Peugeot.  Nie słyszałem jednak, żeby ta konstrukcja weszła do sprzedaży. Jedynym seryjnym samochodem z tego typu napędem była krótka seria Audi A4 Duo z 1997 r. Biorąc pod uwagę postęp w dziedzinie konstruowania silników Diesla, akumulatorów i hybryd jaki się dokonał przez 13 lat, można się spodziewać, że klasa E będzie dużo bardziej zaawansowana technicznie.

Źródło: Autokrata.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>