Dekonsumpcja, czyli Warszawski Festiwal Świadomej Konsumpcji

Dzisiaj zaproszenie na bardzo ciekawe spotkanie na warszawskim Placu Zbawiciela. Przez trzy dni będą odbywać się warsztaty i spotkania poświęcone odpowiedzialnej, czyli przede wszystkim mniejszej konsumpcji. A właściwie nawet dekonsumpcji.Spójrz na swoją szafkę. Czy wszystko co ostatnio kupiłeś jest Ci naprawdę bardzo potrzebne? Pewnie niespecjalnie. Właśnie ograniczeniu niepotrzebnych zakupów poświęcony jest już trzeci Warszawski Festiwal Świadomej Konsumpcji „Dekonsumpcja„. Impreza właśnie się odbywa na warszawskim Placu Zbawiciela.

Organizatorzy, grupa eFTe zaplanowali m.in. porady jak naprawić stary rower, czy samemu zrobić instrument z łupiny kokosa. Będzie to również czas i miejsce na wymianę starymi ubraniami. Wszystko ma na celu pokazanie, że w domu jest wiele przydatnych rzeczy i nie trzeba kupować nowych. Organizatorzy są związani z ideą Sprawiedliwego Handlu i powody, dla których promują ograniczenie konsumpcji są trochę inne niż oszczędzanie w celu zbilansowania swoich wydatków. Powód trochę inny, ale efekt ten sam. Dlatego warto przyjrzeć się co mówią na festiwalu.

Pomysł na taki festiwal jest bardzo ciekawy i żałuję, że nie dowiedziałem się o nim wcześniej, bo chętnie bym się wybrał. Pamiętaj, nie musisz kupować wszystkiego co zobaczysz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>