5 porad jak kupić ubrania na prezent

Do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia zostało mniej niż tydzień. Wiele osób chce kupić swoim bliskim w prezencie ubrania. Zrób to rozsądnie, aby nie zmarnować pieniędzy!

Oto 5 porad dla kupujących ubrania na prezent

1.  Zrób listę osób do obdarowania, przy każdej osobie wpisz minimalny i maksymalny budżet jaki chcesz przeznaczyć na prezent dla tej osoby. Wypisz sobie też 3-4 propozycje prezentów, związane np. z tym co dane osoby lubią, jaki mają styl ubierania się, itp.

2. Zapisz się na kilka newsletterów firm odzieżowych. Ponieważ mam kartę stałego klienta w Vistuli, przed Świętami miałem 30 proc. zniżki na cały asortyment i udało mi się kupić jedwabny, markowy krawat na prezent, w bardzo przystępnej cenie.

3. Uważaj z ubraniami dla dzieci – wiele osób uważa, że są super, fajne, ładne i „takie słodkie”, tymczasem kosztują niewiele mniej niż te dla dorosłych (albo nawet więcej), tymczasem dzieci po pół roku z nich wyrosną. Zastanów się, czy na pewno buciki dla trzylatka za 200 zł, to dobry pomysł. Ubrania dla dzieci to dobry pomysł, ale dobrze przemyślmy te zakupy!

4. Jeżeli upatrzysz sobie konkretny model ubrania, zajrzyj na porównywarki cenowe lub na Allegro: może uda Ci się kupić coś taniej. Uwaga: zostało tak mało czasu, że zamawianie przesyłki Pocztą Polską nie ma już najmniejszego sensu, nawet kurier jest ryzykowny. Jeżeli możesz, wybierz sklep w Twoim mieście i odwiedź go osobiście.

5. Zachowaj w domu paragony i metki – jeżeli okaże się, że nie trafiłeś z rozmiarem prezentu (zdarza się nawet najlepszym), będziesz mógł po Świętach pomóc go wymienić. Wiele dużych sklepów pozwala na wymianę towaru np. na inny rozmiar, jeżeli klient ma paragon i nie obciął metek.

Wesołych Świąt! :)

P.S. I pamiętaj, że po Świętach zaczną się wyprzedaże i to wszystko będziesz mógł kupić o wiele taniej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>